Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca praca w usa

Co warto wiedzieć starając się o pracę w USA?

Data publikacji 18 stycznia 2023


Praca w USA kusi szczególnie młode osoby. Ci, co ukończyli szkołę średnią i nie mają pomysłu na swoją ścieżkę zawodową, Stany Zjednoczone z pewnością nie zawiodą. W tym kraju można bowiem sprawdzić się w wieli zawodach, nabyć nowe kompetencje, jak i nauczyć się szacunku do pracy oraz do współpracowników. Co jeszcze warto wiedzieć o pracy w USA? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego wiele osób chce pracować w Stanach
  • czego oczekuja od nas amerykańscy pracodawcy

Amerykański sen, czyli dlaczego tak wiele osób chce, aby ich praca była w USA?

Wiele osób chce przenieść się do Stanów Zjednoczonych i tu pracować. Jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że znalezienie pracy w Stanach Zjednoczonych jest trudne. Pracodawcy chcą zatrudniać wykwalifikowanych pracowników, więc są wybredni, jeśli chodzi o to, kogo zatrudniają. Ponadto, większość pracodawców chce zatrudniać pracowników zagranicznych, jeśli potrzebują dodatkowej pomocy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak ubiegać się o pracę w Stanach Zjednoczonych.

Czego oczekują pracodawcy?

Po pierwsze, pracodawcy chcą wysoko wykwalifikowanych pracowników. Aby ubiegać się o pracę w Stanach Zjednoczonych, potrzebujesz dyplomu renomowanej uczelni. Większość pracodawców preferuje tytuł licencjata lub magistra. Pracodawcom zależy również na osobach, które mają stopnie naukowe z renomowanych uczelni. Twój stopień powinien koncentrować się na twojej dziedzinie specjalizacji. Na przykład stopień naukowy z języka angielskiego może być przydatny do pisania podręczników do programów komputerowych. Dodatkowo, twój stopień powinien obejmować co najmniej trzy lata praktycznego doświadczenia w twojej dziedzinie specjalizacji. Pracodawcy niekiedy wolą też świeżo upieczonych absolwentów niż doświadczonych pracowników. Dlatego Twoje CV powinno pokazywać ostatnie doświadczenie zawodowe, jednocześnie unikając nadmiernego wyjaśniania szczegółów Twojej pracy.

praca w usa

Pracodawcy chcą znaleźć doświadczonych zawodowo kandydatów do pracy. CV powinno podkreślać poprzednie doświadczenia zawodowe, podkreślając szczegóły zatrudnienia i daty zatrudnienia. Pracodawcy lubią także otrzymywać listy polecające od poprzednich przełożonych, menedżerów i współpracowników. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie odniesienia w swoim CV do zainteresowań i hobby potencjalnego kandydata. Pracodawcy chcą zatrudniać pracowników z udokumentowanymi osiągnięciami w swojej pracy. Sprawdzone wzory podania o pracę można znaleźć na wielu stronach internetowych. Warto więc poświęcić trochę czasu, by napisać naprawdę dobre CV.

Ubieganie się o pracę w Stanach Zjednoczonych może być nie lada wyzwaniem, jednak korzystanie z powyższych wskazówek znacznie ułatwi stworzenie odpowiedniego podania o pracę. Po pierwsze, wysokiej jakości stopnie zawodowe są korzystne przy ubieganiu się o pracę w Stanach Zjednoczonych. Po drugie, dotychczasowe doświadczenie zawodowe pokazuje, że odnosisz sukcesy w osiąganiu celów i wykonywaniu zadań związanych z twoją dziedziną specjalizacji. Wreszcie, wysyłanie CV online jest znacznie łatwiejsze niż wysyłanie tego rodzaju dokumentów w tradycyjny sposób.

Jak urządzić imprezę integracyjną

Redakcja fabrykaabsolwentow.pl

Nasz zespół redakcyjny składa się z redaktorów, którzy pasjonują się tematami związanymi z pracą, biznesem, rozrywką, finansami oraz rozwojem osobistym. Dzięki dostępnym artykułom i materiałom edukacyjnym możesz rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?