Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse jak zacząć inwestować na giełdzie

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Data publikacji 18 stycznia 2023


W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zaczyna interesować się tematem inwestowania pieniędzy. Powodów takiego stanu rzeczy istnieje wiele. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim postępującą inflację, która sprawia, że nasze oszczędności tracą swoją wartość z każdym dniem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz więcej osób stara się zgłębiać wiedzę z zakresu inwestowania. Głównie po to, aby uchronić swoje pieniądze przed inflacją lub w jakimś stopniu je pomnożyć. Tacy ludzie często zadają sobie pytanie, jak zacząć inwestować na giełdzie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są podstawowe zasady inwestowanie na giełdzie
  • jak zacząc inwestować

Inwestowanie na giełdzie – podstawowe zasady

Istnieje wiele sposobów inwestowania pieniędzy, które uzależnione są przede wszystkim od kapitału, którym dysponujemy. Najbogatsi obywatele najczęściej decydują się na inwestycję w nieruchomości lub wszelkiego rodzaju dobra luksusowe, takie jak drogie samochody lub limitowane zegarki. Takie inwestycje praktycznie zawsze przynoszą zysk oraz stanowią doskonały sposób na ochronę kapitału. Niestety, wymagają one posiadania dużych środków, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na taką formę inwestowania.
Dla mniej zamożnych osób ciekawym rozwiązaniem może być inwestowanie na giełdzie. Należy jednak pamiętać o tym, że taka forma inwestowania opiera się w dużym stopniu na spekulacji. Co sprawia, że nie jest ona w pełni bezpieczna. Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie jak zacząć inwestować na giełdzie, to na początek powinieneś pamiętać o kilku istotnych zasadach. Dzięki nim zwiększysz bezpieczeństwo swoich inwestycji.

jak zacząć inwestować na giełdzie
Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że inwestowanie na giełdzie wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. W związku z tym, jeśli zamierzamy inwestować swoje pieniądze w ten sposób, powinniśmy wybrać taką kwotę na inwestycję, której potencjalna strata nie będzie dla nas zbyt bolesna.
Podczas inwestowania na giełdzie należy pamiętać również o zachowaniu chłodnej głowy i dokładnym analizowaniu zdarzeń. Jeśli widzimy, że dany instrument finansowy w bardzo krótkim czasie znacznie pomnożył swoją wartość to nie powinniśmy bezmyślnie w niego inwestować. Zamiast tego lepiej pomyśleć, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy i zainwestować w niego, kiedy jego wartość spadnie.

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Inwestowanie na giełdzie należy rozpocząć od otwarcia rachunku u brokera. Broker to swego rodzaju pośrednik, który wprowadza nasze zlecenia kupna lub sprzedaży na giełdę i pobiera za to prowizję. Wybór brokera to bardzo istotna kwestia, dlatego należy poświęcić jej nieco uwagi.
Jeśli już uda nam się wybrać odpowiedniego brokera, kolejnym krokiem będzie wpłacenie depozytu, którym będziemy obracać. Warto zastosować się do zasady, o której wspomniałem wcześniej, a mianowicie przeznaczyć na inwestycję takie pieniądze, których nie będziemy obawiali się stracić.
Posiadając otwarty rachunek u brokera oraz wpłacony depozyt, ostatnim krokiem będzie nauka obsługi platformy handlowej. Za jej pośrednictwem będziemy inwestować w dane instrumenty finansowe.

Jak urządzić imprezę integracyjną

Redakcja fabrykaabsolwentow.pl

Nasz zespół redakcyjny składa się z redaktorów, którzy pasjonują się tematami związanymi z pracą, biznesem, rozrywką, finansami oraz rozwojem osobistym. Dzięki dostępnym artykułom i materiałom edukacyjnym możesz rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?