fabrykaabsolwentow.pl

Blog o finansach, pracy oraz biznesie.

Biznes

Czy import z Chin się opłaca?

Czy import z Chin się opłaca?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy import z Chin się opłaca. Oczywiście jeśli ktoś się na tym nie zna, to może być mu ciężko. Istnieje nawet ryzyko utraty pieniędzy, szczególnie po natrafieniu na nieuczciwego dostawcę azjatyckiego. Wiedza i doświadczenie to podstawa. Trzeba jednak je zdobyć, więc na początek warto pomyśleć o skorzystaniu z usług pośrednika. Wiele kwestii przemawia za tym, aby zdecydować się na import z Chin.

Czy import z Chin jest opłacalnym rozwiązaniem?

Nie brakuje osób, które interesuje, czy import z Chin się opłaca. Warto wobec tego zastanowić się nad tym i poznać możliwe korzyści. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że nie każdy towar warto sprowadzać z Państwa Środka. Na szczęście wybór jest ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W Chinach działa wielu dostawców, producentów i agentów. Do wyboru są rozmaite branże.

Import z Chin może dotyczyć przykładowo sprzętu elektronicznego, odzieży, obuwia, produktów medycznych, akcesoriów domowych, tekstyliów, mebli, przeróżnych gadżetów. Dawno minęły czasy, w których towary z Chin były kiepskiej jakości. Obecnie jest wręcz odwrotnie. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło, nastąpił ogromny rozwój technologiczny. Chińskie firmy bardzo rozwinęły produkcję. Ma to na celu między innymi dostosowanie się do wymagań rynków zagranicznych.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że za jakość należy zapłacić. Ceny są jednak bardzo przystępne. Istotne będzie zapoznanie się z ofertami wielu producentów. Umiejętnie prowadzone negocjacje pozwolą na uzyskanie atrakcyjnej ceny. Jeśli ktoś chce się wzbogacić na sprzedaży, to może na to liczyć w przypadku importu z Chin. Nie brakuje produktów za kilka dolarów, które w Polsce zostaną sprzedane za kilkadziesiąt złotych. Wysoka marża przekłada się na spory zarobek.

Co przemawia za importem z Chin?

W Chinach jest szeroki wybór branż. Można także liczyć na wiele innowacji. Nieustannie pojawiają się jakieś nowości, które dopiero wchodzą na rynek. Na próżno ich szukać w rodzimym kraju. Warto wobec tego brać udział w targach międzynarodowych w celu zapoznania się z różnorodnością towarów. Jest to także świetne miejsce na spotkanie potencjalnych kontrahentów i dostawców. Znajomości biznesowe są niezwykle istotne na rynku chińskim, dlatego nie można przegapić okazji.

Jeśli ktoś chce, aby import z Chin był jak najbardziej opłacalny, to warto znaleźć niszę. Świetnym rozwiązaniem jest sprowadzanie towarów, którymi ktoś się interesuje. Warto również dobrze rozważyć wybór środka transportu. Najtaniej jest oczywiście drogą morską, ale trzeba liczyć się z wydłużonym oczekiwaniem na dostawę. Będzie to jednak idealne rozwiązanie dla towarów o dużych gabarytach. Niezwykle korzystną opcją jest transport drobnicowy. Nie trzeba płacić za wynajęcie całego kontenera. Może on zostać podzielony na kilku klientów, co przekłada się oczywiście na redukcję kosztów. Istnieje też możliwość ekspresowego dostarczenia produktów. Wystarczy wybrać transport samolotem, zwykle realizowany w ciągu 7 dni.

Udostępnij